Od roku 2008 je operační systém Android pravidelně aktualizován a s každou novou verzí jsme byli zvyklí, že kromě čísla byl do jména přidán i název nějaké sladkosti. A to v abecedním pořádku. Zaznamenali jsme tedy například KitKat, Lollipop, Marshmallow, Nougat, Oreo a samozřejmě stávající Pie. Nyní společnost Google mění svůj přístup a chystaná nová verze se bude jmenovat jen a pouze Android 10.

Kromě této kosmetické změny názvu jednotlivých verzí systému dochází i změně loga. Podle zástupců společnosti Google je nové logo modernější. Došlo ke změně typu písma, nicméně grafický motiv robota zůstal zachován. Jeho barva bude i nadále zelená, i když má mírně jiný odstín. V rámci písma bude používáno několik barevných variant, které budou uzpůsobeny podle barvy pozadí. Úpravu loga přibližuje krátké video níže.

Změnu barevnosti a upuštění od názvů sladkostí Google zdůvodňuje i tím, že systém se v průběhu let rozšířil natolik, že přidané názvy sladkostí nejsou v některých zemích natolik známé, že se nemusí uživatelům natolik zafixovat jako číslice. V rámci změny barevnosti chce společnost oslovit i ty uživatele, kteří trpí barvoslepostí. Barvoslepí totiž nevnímají některé odstíny zelené a červené. Proto byla upravena barva robota a pro některé propagační materiály bude upraven i odstín červené a nově budou přidány tři odstíny modré. I když by se na první pohled mohlo zdát, že je to banální změna, pro prezentaci systému Android je to velký krok.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.