Značka Redmi chystá představovačku své řady Redmi Note 8. Akce je naplánována na 29. srpna/augusta a o parametrech telefonů se toho zatím moc neví. Potvrzen je například snímač fotoaparátu s rozlišením 64 MPix. Spekuluje se i o použití procesoru Helio G90T z dílen MediaTek. Čipset byl prezentován koncem července/júla a krátce po uvedení oznámili zástupci Redmi, že chystají přístroj právě s tímto čipsetem. Spekulace o tom, že řada Note 8 dostane tento procesor byla tedy rozhodně na místě.

Nyní je vše oficiálně potvrzeno. A potvrzení překvapivě přichází přímo od společnosti MediaTek. Ta na svém oficiálním Weibo účtu vydala teaser s oznámením, že Helio G90T dostanou telefony řady Redmi Note 8. Podle tipařů je ovšem možné, že novinkový procesore najdeme jen u modelu Redmi Note 8 Pro. Důvodem je údajně to, že u Pro verze by měl mít zadní fotoaparát jeden ze snímačů 64 MPix. Nu a právě Helio G90T takový senzor podporuje.

U modelu Note 8 bychom měli najít u zadního fotoaparátu snímač s rozlišením 48 MPix, který je momentálně u výrobců dost používán. Vzhledem k tomu je tedy možné, že tato „nižší“ verze Note bude osazena jiným čipsetem. Zřejmě by se mělo jednat o Helio G90. Ale tato informace není potvrzena. Nicméně oba modely Note 8 budou prvními telefony Redmi, které budou podporovat NFC. Měly by mít také větší kapacitu baterie a vyšší poměr displeje vůči tělu.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.