Na začátku tohoto měsíce na konferenci pro vývojáře představil čínský výrobce Huawei svůj vlastní operační systém HarmonyOS. Tento systém chce mít jako alternativní náhradu za Android pro chytré telefony. Nicméně společnost stále zdůrazňuje, že by ráda i nadále používala platformu Google. Pokud by tedy nedošlo k nějakému zásadnímu zvratu v rámci sankcí amerického Ministerstva obchodu.

Původně se však očekávalo, že prvními telefony, alespoň na čínském trhu, by měly být přístroje letošní řady Mate 30. To však včera na tiskové konferenci v New Yorku vyvrátil senior vice prezident Huawei, pan Vincent Yang. Podle stránek Cnet poukázal na to, že společnost by chtěla i nadále zachovat stávající standardy jednoho ekosystém. Dále dodal, že v této chvíli je pro ně HarmonyOS záložní plán B pro případ, že společnost nebude moci používat operační systém Android.

Kromě toho také potvrdil, že nadcházející vlajková loď Huawei Mate 30 Pro poběží na systému Android. Pokud by americká vláda prosadila zákaz používání tohoto systému, Huawei by u svých zařízení přešla na HarmonyOS. Ovšem nebylo by to ze dne na den, případně až ve chvíli, kdy by byla od Androidu odstřižena. Začátkem tohoto týdne však americké ministerstvo obchodu prodloužilo čínskému výrobci dočasnou licenci o dalších 90 dnů. Hrozba, že by systém Android byl náhle ukončen je tedy na nějakou dobu opět odložena.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.