O chystaném telefonu Redmi Note 8 se v posledních dnech hodně mluví. Aby taky ne. Bude nástupcem velmi populárního Note 7, který si získal srdce mnoha fanoušků. A podle informací, které se šířily na čínském Weibo bude Note 8 stejně dobrý, ne-li ještě lepší. Telefon má za sebou všechny potřebné certifikace a dokonce jej už osobně otestoval i šéf značky Redmi, Lu Weibing. Brání tedy něco jeho oficiálnímu představení. Nikoli! A my se na něj můžeme už pomalu začít připravovat, protože jeho debut se odehraje 29. srpna/augusta.

To, že by Redmi Note 8 mohl být uveden právě v tomto termínu, kdy bude představena i Redmi TV, nenápadně naznačil sám Lei Jun. A dnes je vše potvrzeno. Na oficiálním Weibo účtu značky Redmi je totiž k vidění teaser, který jednoznačně odkazuje na to, že Note 8 a také jeho Pro verze dorazí za osm dnů. Na plakátku je zadní panel telefonu s detailem hlavního fotoaparátu. Ten má podle očekávání čtyři snímače. Jeden z nich bude mít rozlišení 64 MPix. Pod modulem fotoaparátu je uložen i snímač otisků prstů. Ovšem očekává se, že Note 8 Pro bude mít tento snímač integrovaný do displeje.

Další podrobnosti o parametrech zatím Redmi tají, ale podle certifikace 3C bychom se měli dočkat podpory rychlého 18 W nabíjení. Cosi se šušká i o procesoru Helio G90T. Nu a pokud vše klapne, tak by chystané telefony řady Note 8 mohly mít i funkci, po které volají především evropští uživatelé. Ano, jde o NFC. Tato skutečnost zatím není potvrzena, ale na síti se objevilo kratinké promo video, podle kterého bychom se NFC mohli skutečně dočkat. Ovšem na jistotu to zřejmě bude až u oficiálního představení Note 8.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.