Společnost Oppo své telefony Reno začala prodávat i v Evropě, ale indického trhu se vzdát rozhodně nehodlá. Na 28. srpna/augusta tam chystá velkou představovačku, kde by měly být uvedeny hned tři nové přístroje. Konkrétně by to měly být modely Oppo Reno 2, Reno 2Z a Reno 2F. Nejvíc se asi mluví o prvně jmenovaném. Ten jednak prošel certifikací Tenaa, takže známe jeho hlavní parametry a jednak se objevila informace, že bude vybaven režimem Ultra Dark pro noční focení.

Upoutávku na tento režim zveřejnila společnost na svém oficiálním YouTube kanálu. Samozřejmě jde o promo video, takže nemůžeme čekat nějaké extra podrobnosti o tomto foto módu. Každopádně doplní zadní fotoaparát se čtyřmi snímači, který bude určitě hlavním tahákem Oppo Reno 2. Dodejme, že primární snímač bude mít rozlišení 48 MPix, sekundární 13 MPix senzor bude fungovat jako teleobjektiv s dvojnásobným optickým zoomem. Třetí 8 MPix snímač bude širokoúhlý a vše doplní 2 MPix hloubkový senzor. Přední pop-up kamera má 16 MPix a měla by sloužit i pro video hovory.

Ale podívejme se i na další parametry, které odhalil výpis Tenaa. Displej má úhlopříčku 6,5 palce s rozlišením 2400×1080 pixelů. Poměr stran je 20:9. Telefon bude pohánět zatím nespecifikovaný osmi jádrový procesor s taktem 2,2 GHz. Mohlo by zřejmě jít o Snapdragon 730. Čipset bude spárován s 8 GB RAM a 128 GB nebo 256 GB vnitřního úložiště. To bude možno dále rozšířit. Baterie by měla mít kapacitu 3915 mAh. Snímač otisků by měl být integrován do displeje a operačním systémem bude Android Pie. Telefon by měl být nabízen v barvě černé, růžové a zelené.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.