Představení telefonů Huawei Mate 30 a Mate 30 Pro je ještě relativně daleko, takže se můžeme spolehnout na to, že čínské Weibo bude fungovat jako bezedná studnice informací o těchto přístrojích. Dnes se podíváme na to, jakou kapacitu baterií můžeme u těchto modelů očekávat. Sice už víme, že model Mate 30 bude mít podporu rychlého bezdrátového nabíjení o výkonu až 25 W. Ovšem jaká bude kapacita akumulátoru se skutečně jen odhadovalo a tipovalo se 4000 mAh.

A do hry opět vstupuje Weibo. Podle jednoho příspěvku, který je tam k vidění, bude mít Huawei Mate 30 baterii s kapacitou 4200 mAh a Mate 30 Pro vyfasuje baterii ještě silnější s 4500 mAh. Samozřejmě je nutno tuto informaci brát s nadhledem. Ne vše, co je na Weibo psáno je pak v reálu i dáno. Ale je-li tato informace pravdivá máme tu rozhodně zajímavý posun ve srovnání s loňskou řadou Mate. Loňský model Mate 20 Pro je totiž osazen 4200 mAh baterií.

Oba letošní modely by tedy mohly mít výkonu a výdrže na rozdávání. Nesmíme totiž zapomenout, že by podle Wang Chengda, šéfa softwarového oddělení, telefony měly být vybaveny procesorem Kirin 990. Ten je postaven na 7nm TSM EUV výrobní technologii s až 20% vyšší hustotou tranzistorů a tím logicky vyšší účinností. Procesor Kirin 990 však zatím nebyl představen, takže se předpokládá, že bude debutovat zároveň s letošní řadou Mate. A kdy by to mohlo být? Huawei chystá akci na 6. září/septembra na veletrhu IFA 2019 v Berlíně, ale těžko říci, zda už v tomto termínu budou telefony připraveny na prezentaci.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.