Asi nikoho nepřekvapí, že se výrobce telefonů, značka Redmi, odvážně pustila i do výroby své vlastní televize. Ostatně jejich velkým vzorem a mateřskou společností je Xiaomi, která produkuje skutečně všechno. Takže se nyní můžeme připravit na televizi, která nese jednoduchý název Redmi TV. Ta by se měla objevit už za pár dnů, konkrétně 29. srpna/augusta.

To, že Redmi chystá na tento den velkou akci potvrdil na čínském Weibo CEO značky, Lu Weibing. Jisté předzvěsti o Redmi TV však probleskly už v červenci/júli. Tehdy totiž ředitel televizní sekce Xiaomi, Li Xiaoshuang, naznačoval, že jejich sub značka na televizi skutečně pracuje. Bližší parametry této televize potvrzeny sice nejsou, ale o to víc se o nich spekuluje. Je však jasné, že Xiaomi a Redmi si na trhu s chytrými televizemi budou docela slušně konkurovat.

Jeden z parametrů však přece jen známý je. Značka Redmi totiž uvedla, že jejich první televizor bude mít velkou 70 palcovou obrazovku, podobně jako televize Mi TV 4 a nebo Mi TV 4S společnosti Xiaomi. Na síť prosákly i zvěsti o modelu s úhlopříčkou 40 palců, ale není pravděpodobné, že by obě televize byly uvedeny ve stejný den. Nicméně se očekává, že první Redmi zobrazovadlo bude mít podporu 4K, HDR, Patchwall UI, Dolby audio, DTS, Bluetooth a ovládání hlasem. Spekuluje se také o ceně, která by se mohla pohybovat lehce přes 700 dolarů.