Značka Redmi pro nás ještě letos chystá nějaké ty novinky. Mělo by se jednat o telefony Redmi 8 a Redmi Note 8. Jejich termín uvedení je zatím tajemstvím, ale díky certifikacím, které tyto stroje sbírají, se můžeme podívat na některé z jejich specifikací. Včera jsme omrkli jak by mohl vypadat přístroj Note 8 a dnes se podíváme na jeho menšího bratra. Ten totiž prošel certifikací Tenaa.

Telefon sice ve výpisu figuruje s kódovým označením M1908C3IC, ale je velmi pravděpodobné, že se skutečně jedná o Redmi 8. A jaké parametry tedy můžeme, alespoň podle Tenaa, očekávat? Je to především podobný design jako u Redmi 7. Displej má úhlopříčku 6,2 palce s rozlišením 1520×720 pixelů. Nad obrazovkou je kapkovitý výřez. Jako procesor by měl být použit zatím nespecifikovaný osmi jádrový čipset s taktem 2,0 GHz. Doplní jej 2/3/4 GB RAM a vnitřní úložiště by mělo být 16/32/64 GB. Díky slotu pro MicroSD kartu půjde dále rozšířit až na 512 GB.

Na zadním panelu, kromě nepřehlédnutelného loga Redmi a snímače otisků prstů, můžeme čekat duální fotoaparát se snímači 12 MPix a 8 MPix. Přední selfie kamera má také 8 MPix. Určitou zajímavostí je kapacita baterie. Ta by měla podle Tenaa dosáhnout na 5000 mAh. A to je zatím nejvyšší kapacita, jakou u Redmi telefonů najdeme. Ovšem zda bude telefon podporovat rychlé nabíjení není ve výpisu uvedeno. Mezi posledními informacemi jsou i rozměry telefonu, konkrétně to je 156,3×75,4×9,4 milimetrů při hmotnosti 190 gramů. Do prodeje by mělo jít několik barevných variant, mezi kterými nechybí ani takové barvy jako je červená, růžová, zelená nebo fialová. Klasika v podobě černé a bíle samozřejmě chybět nebude.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.