Společnost Huawei zřejmě pracuje na telefonu Huawei P Smart Pro. Alespoň to tak vypadá podle databáze Android Enterprise, kde je tento přístroj zalistován. A jak je známo, Google v této databázi prezentuje přístroje, které jsou už vydány, nebo vbrzku budou. Společnost Huawei sice nikde neavizovala, že tento telefon chystá, ale co není, může za nedlouho být.

Výpis specifikací není nijak podrobný, ale i z toho mála si můžeme udělat představu, jak by mohl Huawei P Smart Pro vypadat. Opět půjde o přístroj s přední kamerou uloženou ve vysunovacím modulu. Je to tedy podobné jako v případě jeho jmenovce Huawei P Smart Z, který byl vydán letos v květnu/máji. Také chystaná verze P Smart Pro má velmi úzké rámečky, nad displejem chybí výřez a i brada vypadá poměrně subtilně.

K dalším parametrům, z toho mála, co výpis uvádí, můžeme odkázat na 6,5 palcový displej s FullHD+ rozlišením. Kapacita paměti RAM by měla být 4 GB a vnitřní úložiště by mělo dosáhnout na 64 GB. Jaký typ procesoru výrobce použil bohužel výpis neuvádí. Ale pokud bychom se odpíchli od modelu Huawei P Smart (2019), který je osazen čipsetem Kirin 710, můžeme tipnout, že v tomto případě by mohlo dojít k upgradu na Kirin 810. Z výpisu je dále patrno, že telefon by měl běžet na operačním systému Android Pie. Neměl by chybět snímač otisků prstů, co naopak chybí je podpora NFC. Kdy by mohl být P Smart Pro uveden zatím není známo.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.