Na robotické vysavače si v domácnosti zvykneme opravdu velmi rychle a jednoduše, protože člověk je od přírody tvor líný a milerád přenechá domácí práce jiným. A díky všeobecnému poklesu cen podobných vymožeností dnes opravdu není problém si něco takového pořídit. Mezi vysavače s velmi dobrým poměrem cena/výkon patří také Xiaomi Mijia STYJ02YM robotický vysavač. Ten je aktuálně v nabídce e-shopu Geekbuying.

Vysavač Xiaomi Mijia STYJ02YM má asi všechny funkce, které si u podobného robota dovedeme představit, Takže sám vysaje a vzápětí i vytře podlahu, automaticky se vyhne překážkám a sám si pak najde dobíjecí stanici v případě potřeby. Hlavní vychytávkou je však laserový senzor LDS. V praxi to znamená, že tento senzor mapuje místnost, následně je pomocí algoritmu vytvořena trasa čištění, po které se vysavač pohybuje při úklidu podlahy. Díky této mapě robot automaticky detekuje překážky s větší přesností.

U tohoto Xiaomi robotického vysavače byl také vylepšen sací výkon, který dosahuje až 2100 Pa. Najdeme zde i 12 vícesměrných senzorů, které zabraňují například pádu zařízení ze schodů. Tři režimy čištění lze ovládat pomocí aplikace v telefonu. V telefonu můžeme také naprogramovat postup úklidu jednotlivých místností. Baterie vysavače má kapacitu 3200 mAh s výdrží až 2 hodiny, kdy je možno na jeden zátah vyčistit až 180 metrů čtverečních. Robotická vysavač Xiaomi Mijia STYJ02YM můžete momentálně pořídit na Geekbuying za 499,99 dolarů.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.