Na robotické vysavače si v domácnosti zvykneme opravdu velmi rychle a jednoduše, protože člověk je od přírody tvor líný a milerád přenechá domácí práce jiným. A díky všeobecnému poklesu cen podobných vymožeností dnes opravdu není problém si něco takového pořídit. Mezi vysavače s velmi dobrým poměrem cena/výkon patří také Xiaomi Mijia STYJ02YM robotický vysavač. Ten je aktuálně v nabídce e-shopu Geekbuying.

Vysavač Xiaomi Mijia STYJ02YM má asi všechny funkce, které si u podobného robota dovedeme představit, Takže sám vysaje a vzápětí i vytře podlahu, automaticky se vyhne překážkám a sám si pak najde dobíjecí stanici v případě potřeby. Hlavní vychytávkou je však laserový senzor LDS. V praxi to znamená, že tento senzor mapuje místnost, následně je pomocí algoritmu vytvořena trasa čištění, po které se vysavač pohybuje při úklidu podlahy. Díky této mapě robot automaticky detekuje překážky s větší přesností.

U tohoto Xiaomi robotického vysavače byl také vylepšen sací výkon, který dosahuje až 2100 Pa. Najdeme zde i 12 vícesměrných senzorů, které zabraňují například pádu zařízení ze schodů. Tři režimy čištění lze ovládat pomocí aplikace v telefonu. V telefonu můžeme také naprogramovat postup úklidu jednotlivých místností. Baterie vysavače má kapacitu 3200 mAh s výdrží až 2 hodiny, kdy je možno na jeden zátah vyčistit až 180 metrů čtverečních. Robotická vysavač Xiaomi Mijia STYJ02YM můžete momentálně pořídit na Geekbuying za 499,99 dolarů.