Jako člověk závislý na nákupech ze zahraničí (ano, měl bych se léčit) jsem asi před půl rokem narazil na startupový projekt s názvem Revolut karta. Ten se za tu dobu přehoupl do mezinárodní firmy, která stále roste. O co jim vlastně jde a proč vám o nich píšu?

Jednoduše mi to ušetřilo peníze u plateb v cizích měnách a u výběrů z bankomatů zdarma kdekoliv ve světě (do výšky 4 500 Kč měsíčně). Revolut karta je nejen platební karta, ale i aplikace. Tak bych to asi popsal pro zjednodušení. Důležitá je zejména aplikace, ve které je možné realizovat převody mezi jednotlivými měnami ve zvýhodněném kurzu.

Revolut karta

Já tuhle kartu a aplikaci používám vždy, když platím v jiné měně než v českých korunách. Je jedno zda v obchodě na Slovensku, nebo na Ebay. Skočím do aplikace a kouknu kolik EUR, USD, CAD, či jiné měny budu potřebovat, což znamená, že si vyzkouším převod i když nemám ještě peníze „nabité“ v aplikaci. Zjistím tím, že na platbu za 200 euro musím mít nabito zhruba 5172 Kč.Revolut karta

Teď vím, že si musím ze svého bankovního účtu nebo platební karty ke svému domácímu účtu „dobít“ danou částku. Nemusím to ale takto dělat stále. Když víte, že jdete na dovolenou dobijete si určitou částku v korunách a pak měníte za různé měny dle libosti. K dispozici je celkově 25 různých měn. Výhodou je, že když vám ukradnou Revolut kartu nepřijdete o víc, než máte nabito. Respektive pokud vám neukradnou zároveň i mobil a neuhodnou PIN do aplikace, který je povinný. A to ještě hodně lidí má mobil zamčený otiskem a nebo FaceID. Takže je vše relativně bezpečné. V aplikaci pak u jednotlivých měn vidíte, co jste kde koupili.

 

Jak na kartu zdarma a bonus 222 Kč?

Není to tak složité, jak by se na první pohled mohlo zdát a nebojte se, peníze si přes aplikaci také můžete poslat zpátky na bankovní účet.

Klikněte na odkaz ZDE (bonus platí ještě 17 dnů)

 • Vyplňte telefonní číslo a dorazí vám SMS zpráva.
 • Proklikněte se ke stažení aplikace v obchodě Google Play.
 • Nainstalujete si aplikaci Revolut.
 • Vyplňte své telefonní číslo a email (přijde vám i potvrzovací SMS s číselným kódem).
 • Nabijete si alespoň 300 Kč (peníze vám zůstanou a můžete hned platit).
  Jinak 300 Kč je minimální částka pro každé dobíjení. U tohoto kroku je nutno vložit číslo platební karty vaší banky, nebo přidat váš účet v tuzemské bance.
 • Ověření identity:  vyfotíte/naskenujete přes aplikaci svojí občanku, pas a nebo řidičák společně s vaší fotografií.
 • Objednání karty:  zvolte Standard delivery a do 14 dní byste měli mít kartu doma, poštovné je zdarma.
 • Aktivace karty:  kartu aktivujete jednoduše při prvním placení a pak získáte bonus 300 Kč navíc.

Jen pro vaši informaci jsou tři druhy karet: Standart – zdarma, Premium – 180 Kč/měsíc a Metal – 299 Kč/měsíc. Bližší informace najdete již na stránkách Revoltu, ale doporučuji si přes náš odkaz zdarma vyzkoušet program Standart a pak se rozhodnout, zda vám další služby stojí za výše uvedený měsíční poplatek.

Co ještě Revolut nabízí?

 • Nabízí celosvětové cestovní pojištění.
 • Obchodováni s krypto měnami.
 • Možnost placeného osobního účtu a také firemní účet.
 • Pojištění vašeho telefonu proti poškození.
 • Vstupy do salonků na letištích po celém světě (pro držitele Metal karty).
 • Trezor pro odkládaní peněz ze zaokrouhlování platby.

Pokud vás zajímá něco dalšího, klidně se ptejte v komentářích pod článkem a já se pokusím vaše dotazy zodpovědět. Revolut karta se dá využívat i v rámci PayPal účtu, kdy si tam kartu přidáte a následně platíte danou měnu, kterou má nastavenou zahraniční e-shop a nebo prodejce. Ušetříte tím nejen na lepším kurzu u Revolut, ale také neplatíte PayPal za přepočet na danou měnu. A hlavně za zkoušku nic nedáte.