Přestože jsme už za polovinou letošního roku a mnoho zajímavých telefonů již bylo představeno, stále jich ještě spousta na svůj debut teprve čeká. Mimo jiné bychom se měli dočkat i některých novinkových přístrojů Xiaomi. Jedním z nich by měl být i telefon jejich dceřinky, který by měl nést název Redmi Note 8. Podle zatím nepotvrzených informací by mohl být uveden v listopadu/novembri, nebo začátkem prosince/decembra.

Jedním z hlavních taháků Redmi Note 8 by měl být hlavní fotoaparát se čtyřmi snímači, kdy jeden z nich by měl mít rozlišení 64 MPix. Ostatně o tom, že Redmi takový telefon chystá se mluví už od července/júla, kdy tuto skutečnost potvrdil šéf značky, pan Lu Weibing. Tímto se chystaný telefon stane prvním přístrojem značky s takovouto foto výbavou. Kromě toho už také dnes víme, že telefon prošel certifikací 3C. Podle výpisu můžeme vidět, že byly certifikovány dvě verze, jmenovitě M1908C3IE a M1908C3IC. Jedna bude vybavena nabíječkou s výkonem 10 W a ta druhá bude podporovat až 18 W nabíjení. A to by mohl být právě Redmi Note 8.

A aby toho dnes nebylo málo, na Twitteru je sdílen i snímek telefonu, respektive jeho zadního panelu. Z obrázku je patrno, že telefon je skutečně vybaven zadní kamerou se čtyřmi snímači. Tři jsou uloženy do jednoho vertikálního modulu a čtvrtý snímač, patrně ToF, je napravo od hlavního modulu. Nad ním je LED blesk. Očekává se také, že Note 8 by mohl být osazen novinkovým procesorem Helio G90T. Ten je koncipován především pro herní telefony. Další podrobnosti o parametrech zatím nejsou známy.