Nadstavbu MIUI asi není nutno nějak zvlášť popisovat. Všichni, kteří aspoň jednou v životě slyšeli o Xiaomi, jistě se doslechli i o jejich uživatelském rozhraní, na kterém telefony Xiaomi, případně Redmi běží. Tato nadstavba byla vydána poprvé v roce 2010 a právě včera oslavila své deváté narozeniny. Za těchto devět let se dočkala už deseti verzí a momentálně se připravuje verze nejnovější, MIUI 11.

V rámci tohoto výročí se na čínské sociální síti nechal slyšet produktový ředitel Xiaomi, že nová nadstavba MIUI 11 je už na spadnutí a její aktualizace by se měly brzo rozběhnout. Opět byla zopakována slova Leie Juna, který už začátkem letošního roku tvrdil, že nová verze MIUI bude tou nejlepší aktualizací nadstavby za poslední dva roky. Měla by také mít velmi vysokou úroveň UI designu a hromadu vylepšení a nových pokročilých funkcí.

Nyní produktový ředitel také potvrdil, že bude vyřešena otázka nechtěné reklamy, na které se stále usilovně pracuje. Reklamy jsou už postupně omezovány tak, aby algoritmus uvnitř nadstavby generoval jen reklamy relevantní pro zájmy uživatelů. V systémových nástrojích MIUI bude také přepínač, díky kterému bude možno reklamy zakázat úplně. Kromě toho můžeme očekávat vylepšení tmavého režimu, pokročilé funkce úspory energie a inteligentní aplikace Galerie. Dále pak nové zvukové efekty, optimalizaci stavového řádku, vylepšené AI funkce, plynulejší animace, odemykání hlasem a mnoho dalšího.