Telefony řady Vivo NEX jsou pověstné maximalizací užitné plochy displeje. Dalo by se dokonce říct, že úspěšně nastartovaly trend Full-screen designu. Značce se podařilo zúžit boční rámečky kolem obrazovky na nejmenší možné minimum a horní rámeček se podařilo minimalizovat díky výsuvnému modulu přední kamery. Doba však pokročila a my se dnes můžeme připravit na telefon Vivo NEX 3, který už podle prvních snímků jde ještě dál se svými extrémně zakřivenými hranami, což by mělo rámečky kolem displeje v podstatě úplně zrušit.

Kromě snímků jsou nyní na čínském Weibo k vidění i náčrty Vivo NEX 3, které zveřejnil produktový manažér Vivo, pan Li Xiang. Můžeme je tedy považovat za oficiální. I zde vidíme extrémně zakřivené boční hrany a výrobce obrazovku s tímto zakřivením nazývá „vodopádový displej“. Rámečky jsou skutečně téměř nulové. Vypadá to dokonce, že i horní rámeček a brada jsou minimální.

Užitná plocha obrazovky by tak měla být až 100%. Je také zajímavé, že na pravé i levé boční hraně nejsou žádná fyzická tlačítka. Díky tomu, jak se zdá být přístroj tenký, bude zřejmě chybět i pop-up kamera a výrobce patrně vsadil na kameru integrovanou do displeje. Stejně tak by měl být do obrazovky integrován i snímač otisků. A když už jsme naťukli fotoaparáty, tak ten zadní by měl být, alespoň podle náčrtku, kruhový. Do středového modulu jsou uloženy tři snímače a modul jako takový by měl čerpat inspiraci u ciferníku klasických mechanických hodinek. Tolik tedy k designu. Parametry chystaného přístroje jsou zatím v přísném utajení.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.