Historie skládacího telefonu Huawei Mate X se začala psát na veletrhu MWC 2019 ve španělské Barceloně. Tam způsobil docela velký rozruch díky působivému designu a revolučním technologiím. Současně také naznačil možnou cestu, kterou by se další vývoj smartphonů mohl vydat. Mnozí fanoušci, přestože tušili, že pořízení takového přístroje nebude zrovna levnou záležitostí se jeho uvedení na trh nemohli dočkat. A podle všeho budou čekat i nadále.

Poté, co byl Huawei Mate X prezentován také v Praze, se předpokládalo, že by se přístroj mohl dostat na čínský trh v průběhu června/júna. Ovšem následně se objevila neradostná zpráva, že vydání Mate X se přesunuje až na září/september. Za tímto odkladem měl údajně stát skluz certifikačních testů a s tím související obavy vypustit na trh nedotažený a dost možná i problematický telefon. Zástupci společnosti také tvrdili, že nehodlají riskovat ztrátu dobré pověsti.

Skládacího telefonu se však nedočkáme ani v příštím měsíci. Jeho uvedení se opět odkládá, a to s nejvyšší pravděpodobností až na listopad/november. Tuto informaci sdělili zástupci společnosti Huawei na tiskové konferenci, která proběhla v Číně. Dodali také, že u Mate X došlo i k několika konstrukčním změnám, které tento další odklad údajně způsobily. Podle stránek Techradar byly vyměněny některé komponenty, došlo k úprvě konstrukce ohebného displeje a vylepšeny byly také fotoaparáty. Posunutím termínu uvedení na trh se tak rozehraje souboj o prvenství mezi Huawei a Samsung. Ten by totiž měl svůj Galaxy Fold uvést na trh už v dohledné době.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.