Podle čerstvé zprávy na komunitních stránkách Nokia se společnost HMD Global chystá prodloužit o jeden rok podporu bezpečnostních aktualizací u telefonů, které byly vydány v roce 2017. Konkrétně se jedná o modely Nokia 3, Nokia 5, Nokia 6 a Nokia 8. Těm končí dvouletá podpora letos, ale výrobce přislíbil aktualizace až do října/októbra roku 2020.

Zmíněné telefony však nedostanou aktualizaci na Android Q. Ani bezpečnostní záplaty nebudou distribuovány v pravidelných měsíčních intervalech jak je tomu dosud. Společnost HMD Global je bude uvolňovat kvartálně, přičemž do těchto čtvrtletních balíčků budou zahrnuty všechny aktualizace za předchozí měsíce. Harmonogram aktualizací pro výše uvedené telefony by měl tedy vypadat následovně:

  • Nokia 3 – čtvrtletní patch začíná od září 2019 a končí v září 2020
  • Nokia 5 – čtvrtletní patch začíná od října 2019 a končí v říjnu 2020
  • Nokia 6 – čtvrtletní patch začíná od října 2019 a končí v říjnu 2020
  • Nokia 8 – čtvrtletní patch začíná od října 2019 a končí v říjnu 2020

Ti z vás, kteří jste si v roce 2017 pořídili telefon Nokia 2 nemáte na tyto bezpečnostní aktualizace nárok a updaty tohoto modelu budou ukončeny v listopadu/novembri letošního roku. I přesto lze výrobce jen pochválit za to, že se o své starší přístroje příkladně stará.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.