Super noční režim AIS HONOR 20 PRO: Fotografie je umění manipulovat se světlem a vytvářet nové skutečnosti. Silná fotografie je paradoxně zároveň ultra realistická i imaginativní. Fotografie jsou však vytvářeny světlem, a jsou tedy silné podle množství světla, které fotoaparát dokáže zachytit. Nedávno představený model HONOR 20 PRO, který je vybaven režimem Super Night AIS (AI-enabled Image Stabilization), se snaží toto vnímání trvale změnit. HONOR 10 poskytl letmý pohled na vylepšenou noční fotografii, ale HONOR 20 PRO ji vyzvedl do výšin.

AIS HONOR 20 PRO

Proces fotografování v nočním režimu AIS je rozdělen do následujících fází:

  1. Ruční detekce AI

Aby bylo možné zahájit noční fotografii, funkce AI HONOR 20 PRO nejprve určí, zda uživatel fotografuje ručně. V okamžiku, kdy uživatel stiskne závěrku, čip Kirin 980 spustí detektor a použije informace získané z gravitace a gyroskopu.

Aby bylo rozhodnutí co nejpřesnější, tým výzkumníků a vývojářů společnosti HONOR sbíral data, ohledně preferencí fotografování uživatelů až po specifikace různých stativů, aby pomohl AI v analýze a simulaci.

Detekční proces trvá 1/5 sekundy a laboratorní data ukazují, že jeho přesnost přesahuje 98 %.

  1. Samokorekční fotometrie

Po zjištění, že uživatel fotografuje ručně, musí AI HONOR 20 PRO použít fotometrii k vytvoření specifického nastavení pro každou z generovaných expozic.

Jednoduše řečeno, fotometrie je metoda měření relativní síly světla. Naše oči a mozek jsou vybaveny výkonným a automatickým fotometrickým systémem. Za silného světla se naše zornice instinktivně stahují, aby snížily množství přicházejícího světla. Na druhé straně, ve slabém světle, se budou naše zornice rozšiřovat z opačného důvodu. Inženýři společnosti HONOR použili tento univerzální jev jako model pro navrhování plně automatického fotometrického systému AI, ve kterém se telefon chová jako zornice a řídí čočky fotoaparátu tak, aby vnímaly okolní prostředí.

Když uživatel stiskne závěrku, použije fotometrický systém AI klíčové informace získané rozpoznáváním scény, rozložením jasu a světelného zdroje na obrazovce náhledu a množství chvění pro automatickou konfiguraci parametrů expozice a počtu snímků.

V prostředí se slabým osvětlením a přiměřeným množstvím světla nastavuje HONOR 20 PRO kratší expoziční čas a méně snímků; když je okolí tmavší, nastaví HONOR 20 PRO delší expoziční čas a více snímků. Současně, když je chvění malé, je doba expozice prodloužena a naopak.

  1. Jasnost díky čirému výpočtu

AI fotometrie nám umožňuje získat přesné expozice pro více obrázků. Některé obrázky však budou stále rozmazané. Proto je filtruje podle jejich ostrosti a jasnosti a odstraňuje rozmazané. Toto představuje první krok pro korekci chvění.

Druhým krokem je zarovnání obrazu. Během dvou až šesti sekund expozice bude HONOR 20 PRO fotografovat alespoň deset snímků, ale protože ruka uživatele se bude vždy nepatrně chvět, vizuální prvky (jako jsou oči objektu, náhrdelník, pták atd.) se „pohybují“ mezi obrázky. Proto musí být prvky zarovnány a položeny na sebe, aby se odstranily následky pohybu rukou uživatele.

Čipová sada dual-NPU Kirin 980 má výkonnější možnosti zpracování obrazu než její protějšky a může provádět závratné množství operací vyžadovaných pro noční fotografování nejvyšší úrovně.

  1. Syntéza obrazu

Po zarovnání různých vizuálních prvků poslední krok v režimu AIS Super Night zahrnuje zkombinování všech „schválených“ obrazů do plynulé integrální jednotky. Při kombinování nebo syntézu obrazů zajišťuje AI, že světlejší oblasti nejsou přeexponovány a tmavší oblasti jsou viditelné, s optimální čistotou a barvou celého obrazu.

Kromě funkce AIS Super Night, inovativního softwarového algoritmu, je HONOR 20 PRO vybaven také clonou F / 1,4, která je největší na trhu a zvyšuje příjem světla asi o 50 % ve srovnání se standardní clonou F / 1,8 ve většině ostatních telefonů. Komponenty na produktu pracují společně s nejmodernějším softwarem, jako součást systému optické stabilizace obrazu, aby zajistily jeho nejvyšší účinnost. Tato jedinečná interakce mezi algoritmy AI a nejmodernějším hardwarem umožnila noční fotografii, která byla dříve nedosažitelná. Zároveň přivedla ostatní smartphony do tmy a uživatele na světlo.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.