Společnost Huawei se už pomalu připravuje na oficiální představení telefonů řady Huawei Mate 30. To by mělo podle posledních informací proběhnout 19. září/septembra, což potvrdil jeden ze zástupců společnosti. A jak se nám termín uvedení blíží, máme možnost se dozvědět základní údaje o chystaných telefonech. Přístroje už mají za sebou certifikace Tenaa a Bluetooth SIG. Jistou zajímavostí je i to, že by zde měl být použit zatím nepředstavený procesor Kirin 990. Tato informace však není potvrzena.

Nyní se z čínských stránek Weibo můžeme dozvědět, že model Mate 30 bude podporovat rychlé 25 W bezdrátové nabíjení. Ani tato zvěst není potvrzena. Ovšem na Weibo ji vypustil jeden poměrně známý čínský tipař, takže by se tomu snad dalo věřit. A pokud to skutečně pravda je, Huawei Mate 30 by tak překonal současného premianta v rychlém bezdrátovém nabíjení, kterým je Xiaomi Mi 9. Ten podporuje nabíjení o výkonu 20 W. Překonal by také novinkový model Samsung Galaxy Note 10+, který má podporu 15 W bezdrátového nabíjení.

Podle všeho budou telefony letošní řady Mate 30 skutečně výkonné a po všech stránkách špičkové. Kromě již zmíněného se očekává také displej s 90 Hz obnovovací frekvencí, zadní fotoaparát se dvěma 40 MPix snímači, baterie s kapacitou 4000 mAh, podpora rychlého nabíjení s výkonem 55 W a operační systém Android Q s nadstavbou EMUI 10. Máme se tedy na co těšit.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.