Společnost HTC na tom sice není dlouhodobě zrovna nejlépe, ale i přesto se snaží udržet zuby nehty na scéně mobilních technologií. Největší příjmy jim plynou z produkce VR zařízení, ale i přesto pokračují ve výrobě telefonů. Nu a nyní oprášili svou řadu Wildfire a představili novinku HTC Wildfire X. Pravda je taková, že nový telefon nemá nic společného s původními přístroji této řady, což je ostatně nasnadě.

První věc, která u nového HTC Wildfire X zaujme je, že nebyl vyroben v domácích dílnách HTC. Jedná se o licencovanou výrobu a stojí za ní indická společnost In One Smart Technology. Tato společnost se bude také starat o dodávky přístroje. Je tedy otázkou, zda se novinkový telefon podívá i za hranice Indie. My se však podíváme na jeho parametry. Asi nejzajímavější je design přístroje. Barva je poměrně atraktivní, nechybí kapkovitý výřez nad displejem a také trojitý zadní fotoaparát. Je tu prostě vše, co je letos trendy.

Parametry ovšem patří mezi ty poněkud slabší a spadají do nižší třídy. IPS LCD displej má úhlopříčku 6,22 palce a rozlišení 1520×720 pixelů, Poměr stran je 19:9. Na postu procesoru sedí osmi jádrový Helio P22. Doplňují jej dvě paměťové verze, a to 3/32 GB a 4/128 GB. Interní paměť lze v obou případech dále rozšířit. Jak již bylo řečeno, zadní fotoaparát je trojitý se snímači 12 MPix, 8 MPix a 5 MPix. Sekundární senzor funguje jako teleobjektiv s dvojnásobným optickým zoomem a 8× hybridním zoomem. Přední širokoúhlá kamera má rozlišení 8 MPix a záběr 86°. Baterie má kapacitu 3300 mAh s 10 W nabíjením. Operačním systémem je Android Pie. Ceny HTC Wildfire X jsou nastaveny následovně. Verze s 3/64 GB přijde na 9999 indických rupií (140 dolarů) a verze s 4/128 GB stojí 12999 indických rupií, což jsou zhruba 182 dolary. Prodeje startují 22. srpna/augusta.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.