Společnost Huawei představila na konferenci pro vývojáře jednak svůj vlastní operační systém HarmonyOS a zároveň také desátou generaci nadstavby EMUI. Uvedení této nadstavby také potvrdilo, že společnost bude i nadále využívat operační systém Android, na kterém je EMUI 10 založena. Jde konkrétně o novou verzi Android Q. Jaké jsou hlavní rysy nové generace nadstavby shrnul kolega v tomto článku. Navíc jsme už také před nedávnem uvedli seznam telefonů, které by měly být aktualizovány. Tento seznam však nebyl úplný.

Mnoho z vás se v komentářích pod článkem ptalo, kdy konkrétně bude aktualizován právě ten váš telefon. A proto tu opět máme časový harmonogram a seznam zařízení, která beta verzi EMUI 10 dostanou a tentokrát i s termíny aktualizací. Harmonogram je k vidění na čínských stránkách MyDrivers, takže je možné, že nemusí být zcela přesný a termíny distribuce updatu se budou lehce lišit. Je však potvrzeno, že jako první přístroje dostanou aktualizaci modely Huawei P30 a P30 Pro. Stát by se tak mělo 8. září/septembra.

Harmonogram uvádí, že další aktualizace budou uváděny nejprve v Číně. V průběhu září/septembra by se tak mělo dostat na telefony Huawei Mate 20, Mate 20 Pro, Mate 20X a Mate 20 RS Porsche Design. Koncem září/septembra budou také aktualizovány modely značky Honor. Konkrétně jde o Honor 20, Honor 20 Pro, Honor V20 a Honor Magic 2. Tyto telefony by měly dostat beta verzi nadstavby Magic UI 3.0, která je také založena na systému Android Q. A opět se můžete podívat na stránku HuaweiCentral, kde je postupně aktualizován seznam telefonů, které by měly dostat novou generaci nadstavby EMUI.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.