Asi vám neuniklo, že společnost Huawei v minulých dnech uspořádala konferenci pro vývojáře. Tam primárně představila nový operační systém HarmonyOS a desátou generaci nadstavby EMUI. To však nebylo úplně všechno. Na konferenci představili také LCD displej s integrovaným snímačem otisků prstů. A to je určitě zajímavá novinka, protože snímač otisků v displeji byl zatím realizován pouze u OLED obrazovek.

Vzhledem k tomu, že snímač otisků integrovaný do displeje je stále populárnější, chystá Huawei tuto funkci i u levnějšího LCD displeje. Podle čínských stránek MyDrivers je společnost již připravena na hromadnou produkci takového telefonu. Je také docela možné, že takovýto LCD displej bude z produkce společnosti BOE. Ta totiž na Global Display Elite Summit 2019 oznámila, že technologii snímače otisků v LCD displeji již úspěšně vyvinula a na hromadnou výrobu se chystá do konce letošního roku.

Také produktový ředitel Xiaomi, pan Wang Teng připouští, že LCD displeje s integrovaným snímačem otisků prstů jsou technicky realizovatelné. Nicméně se domnívá, že je nepravděpodobné, že by začaly být komerčně využívány ještě do konce tohoto roku. Potkat bychom se s nimi měli až v roce příštím. V současné době jsou LCD panely využívány především u levnějších telefonů, které se prodávají za méně než 300 dolarů. Pokud tedy bude tato technologie zdárně uvedena do života, najdeme ji spíše u modelů nižší třídy. U vlajkových lodí budou zřejmě i nadále používány OLED displeje.