Jistě si vzpomenete, protože to není zas až tak dávno, kdy byl představen procesor Snapdragon 855 Plus. Šlo o vylepšenou verzi původního SD855 s přetaktovaným CPU i GPU a postupně se tento čipset začíná objevovat zejména v herních telefonech. Ovšem v Qualcommu nezahálejí a již chystají top procesor pro příští rok. Měl by jím být, poměrně logicky, Snapdragon 865. Ten se, zatím jen s kódovým označením Qualcomm Kona, objevil na Geekbench.

Snapdragon 865 by měl v příštím roce pohánět high-endové telefony. Ovšem vypadá to tak, že již nyní je připraven jeho prototyp, který je také testován. Samozřejmě není potvrzeno, že Qualcomm Kona, který prošel Geekbench, je SD865. Je to však velmi pravděpodobné. Podle výsledků lze usoudit, že půjde skutečně o vlajkovou loď s vynikajícím výkonem. Procesor totiž získal v Single-core testu 4160 bodů a ve více jádrovém testu pak 12946 bodů. Nutno dodat, že je to zatím nejvyšší skóre, které se Qualcomm procesorům podařilo získat.

Tímto výkonem překonal Snapdragon 865 jak čipset A12 Bionic od Apple, tak i Samsung Exynos 9825. Zatím byl chystaný procesor testován na referenčním zařízení s operačním systémem Android Q a 6 GB RAM paměti. Je tedy zřejmé, že jde jen o jakési prvotní výsledky, které mohou být dále zlepšovány. Finální skóre tak může být ještě vyšší. Navíc by Qualcomm měl uvést dvě verze SD865. Z nichž jeden čipset, a zřejmě ten s kódovým označením Kona, bude mít integrovaný 5G modem. Druhá verze čipsetu bude mít klasický LTE modem a jeho označení je Huracan.