A je to tady. Poslední beta verze Android Q je postupně šířena na vybrané telefony. Konkrétně jde o Android Q Beta 6 a po této testovací verzi by už měla být po řádném prověření k dispozici verze stabilní. Šestou betu dostávají také přístroje Xiaomi Mi 9 a Redmi K20 Pro.

Tyto dva telefony byly k testování vybrány zejména proto, že jde momentálně o nejprodávanější modely. Ovšem poslední testovací verze Android Q Beta 6 by měla být k dispozici i pro další vybrané Xiaomi přístroje. Alespoň to plyne z příspěvku na čínských stránkách MyDrivers. Poslední testovací fáze by však neměla trvat příliš dlouho. Na konci srpna/augusta, případně na začátku září/septembra by mohla být vydána verze stabilní.

Samozřejmě, pokud vlastníte některý z výše uvedených strojů, můžete se přihlásit k testování. Ovšem vzhledem k tomu, že stabilní verze Android Q je už na dohled, možná bude lepší počkat na její oficiální distribuci. Každopádně se pojďme podívat, co nabídne šestá beta verze. Podle changelogu na čínských stránkách Ithome by to měla být vizuální úprava oznamovací lišty. Dále pak optimalizace pro snímání obrazovky a také oprava chyby mizení časomíry z levého horního rohu stavové lišty. Opraveny by měly být také další problémy a chyby a měly by být přidány i některé z aktualizací Xiaomi.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.