Dnes bude světu představeno nové Realme 5 a dlouhou dobu to vypadalo, že se bude jednat o první telefon na trhu se 64 Mpix fotoaparátem. Dokonce Xiaomi narychlo uspíšilo alespoň oznámení svého plánovaného řešení využívajícího nový 64 Mpix senzor Samsung GW1 o den dříve, i když na samotný telefon si budeme muset ještě hezkou chvíli počkat. Cesta tak byla vydlážděna pro světové prvenství Realme 5 a málokdo pochyboval o něčem jiném. Nakonec mají pesimisté pravdu a žádná revoluce se (zatím) nekoná.

Podle zasvěcených zdrojů ze serveru 91mobiles nebude nový 64 Mpix senzor mít ani Realme 5, ani Realme 5 Pro. Oba midrange telefony sice dostanou do vínku hned čtveřici zadních fotoaparátů, ale v případě standardního modelu bude hlavní jen 16 Mpix senzor a Pro verze alespoň nabídne klasický 48 Mpix kousek posledních dní. Pro fanoušky jde samozřejmě o zklamání, ale výrobce získá ještě pěkných pár týdnů na práce na opravdovém 64 Mpix modelu telefonu, protože se na něj samozřejmě nezanevřelo. Jen si budeme muset počkat o něco déle a pravděpodobné datum vydání bude stejně jako v případě podobného Redmi asi až v posledním kvartálu letošního roku.

This slideshow requires JavaScript.

Prozatím se můžete alespoň pokochat prvními 64 Mpix snímky z chystaného telefonu. Ty vypadají skvěle, ale věřit jim samozřejmě příliš nemůžeme, protože podobné PR kusy už jsme viděli od mnoha značek tisíckrát. Souboj mezi Realme a Xiaomi o prvenství se senzorem Samsung GW1 se tak odkládá lehce na neurčito a je klidně možné, že do té doby vstoupí do hry ještě někdo úplně jiný.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.