Na dnešní očekávanou akci Xiaomi v Pekingu se klepala nedočkavostí celá řada fanoušků, protože se všeobecně očekávalo, že se na Xiaomi Future Image Technology Communication Conference dozvíme více o novém telefonu se 64 Mpix hlavním senzorem. To se potvrdilo tak napůl, protože těžké váhy z vedení Xiaomi představili veřejnosti blíže právě 64 Mpix senzor od Samsungu a nešetřili superlativy a obdivnými výkřiky. Konkrétní detaily o samotném telefonu Redmi však neodhalili a datum vydání tak stále zůstává zahaleno mlhou pochyb.

Alespoň jsme se dozvěděli spoustu detailů o 64 Mpix senzorů, kterým je samozřejmě dle očekávání Samsung GW1. Ale senzor samotný je jen vrcholem ledovce, protože Xiaomi k němu poskytnou i velmi nadstandardní softwarovou oporu. Oficiální oddělení značky Xiaomi se zaměřením na mobilní fotografii bylo otevřeno v květnu 2018 a za pasem už mají velmi pokročilé AI algoritmy spojené právě s mobilním fotografováním a více než 600 celosvětových AI patentů. Takže jisté základy kvality by tam opravdu byly…

Jako host na konferenci vystoupil i viceprezident LSI divize Samsungu, pan Li Jishuo, od kterého veřejnost dostala nášup informací o senzoru Samsung GW1. Takže hezky popořádku. Senzor bude pořádně masivní s velikostí 1/1,7-palce s velikostí pixelu 1.6μm. To je o plných 34 % více než u minulé generace a pokročilejší technologie by měla být znát. Opět bude využita 4-v-1 pixel binning technologie a ISOCELL PLUS, takže výsledné snímky by opravdu měly být 16 Mpix, ale s lepším barevným podáním a samozřejmě i fantastickými detaily.

Za zmínku stojí určitě i hybridní 3D HDR režim, který je plně hardwarový a poskytne opět masivní skok ve kvalitě dynamického rozsahu. Bohužel se však konference zabývala opravdu jen senzorem samotným a o chystaném Redmi (nebo Xiaomi) telefonu jsme se nedozvěděli ani zbla. Tak snad příště, ale čekání určitě nebude příliš dlouhé, protože Xiaomi velmi dobře ví, jak dávkovat informace nedočkavým fandům.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.