I když se čínští Xiaomi v poslední době pustili docela zhurta do produkce čistě herních produktů, tak kousky zaměřené na PC hraní nebyla přece jen až tak časté. Tedy pokud nepočítáme kompletní herní platformy jako je třeba nedávno představený výborný Xiaomi Mi Gaming Laptop 2019. Jinak se jednalo spíše o menší doplňky jako herní myšítka, klávesnice a podobné. To se však brzy změní, protože podle posledních zpráv Xiaomi pracují na 34-palcovém herním monitoru a jejich ambice nejsou zrovna malé, protože má jít hned o e-sports model s QHD rozlišením.

Tento nový herní monitor vy měl být vyroben ve spolupráci s firmou Century Innovative (Inno & Cn) a mělo by jít o 34-palcovou úhlopříčku s QHD+ rozlišením, poměrem stran 21:9 a hlavně 144 Hz obnovovací frekvencí. Nikde ani slovo o podpoře G-sync nebo FreeSync, ale herní monitor podobných parametrů určitě na něco podobného bude také myslet. Designově by se mělo jednat o zakřivený panel a protože jde o e-sports displej, tak se určitě dočkáme i další celé řady vychytávek a podpůrných technologií.

Monitor by měl také plně spolupracovat s novou herní platformou od Xiaomi (Xiaomi Tour Center) a plynulými přechody mezi hraním na velké a malé obrazovce. Na trh by měl dorazit někdy v průběhu listopadu letošního roku a cena prozatím nebyla zveřejněna. Podle vyjádření zástupce značky je vstup na herní trh ze strany Xiaomi pokusem o uchycení na rostoucím trhu s podobnými produkty a bude snaha, aby se nejednalo jen o jediný podobný kousek.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.