Nad slavnou taiwanskou značkou HTC se už dlouhou dobu stahují černá mračna a poslední vývoj nahrává těm opravdu pesimistickým odhadům a předpokladům. Momentálně totiž firma zastavila prodeje všech telefonů HTC na britském trhu kvůli probíhajícím patentovým sporům s vývojářskou společností IPCom se sídlech v Mnichově. Taiwanský výrobce sice nedávno souhlasil s prodeji pouze některých kusů, ale podle zprávy BBC je IPCom stále nespokojen a obviňuje HTC z neplnění dohod.

Problém spočívá v údajném porušování patentů a německá společnost se původně přikláněla k vyřešení sporu dohodou. Ale po nesplněném slibu ze strany HTC ohledně vyřešení patentové kolize jim interní vyšetřování potvrdilo, že šlo opravdu jen o bluf a situace nebyla zdárně vyřešena. Taiwanský výrobce se samozřejmě brání a podle jejich vyjádření se jedná spíše o nedorozumění a celý problém se navíc týká jen jediného modelu telefonu. Navíc se mělo jednat jen o model, který se v podstatě ve Velké Británii skoro neprodává. Každopádně se jedná o velmi nešťastnou situaci ve velmi nevhodný moment.

HTC se totiž momentálně nachází na hraně útesy a prodeje jejich telefonů jsou na rekordním minimu, takže se veřejně přetřásá možnost prodeje mobilní divize nebo jejího kompletního uzavření. Podobné zprávy a zákazy prodejů na jednom z velkých světových trhů jsou tak noční můrou, protože vedení a akcionáři na podobné kauzy reagují velmi citlivě a ne zrovna pozitivně. Trochu se obáváme, že to už nebude dlouho trvat a další historicky slavná značka zmizí z mapy světa.