Čínští výrobci se rozhodně nebojí odvážných designů a řešení, takže z jejich dílen často máme možnost vidět některé zajímavé kousky. Xiaomi k takovým průkopníkům určitě patří také a nedávno jim byl potvrzen patent telefonu se solárním panelem na zádech. Tento patent byl podán už v červenci minulého roku na úřadu WIPO (World Intellectual Property Office) a jeho součástí je i několik náčrtů, ze kterých je jasné, jak by měl design tohoto modelu vypadat.

Z těchto náčrtků je vidět, že by telefon měl mít full-screen displej bez jakéhokoli výřezu nebo vykousnutí, ale není zcela jasné, kde se pak nachází selfie kamerka. Nikde ani známky po vysouvacím modulu, takže je klidně možné, že se počítá s fotoaparátem integrovaným přímo v displeji. Což je ostatně technologie, se kterou Xiaomi v poslední době hodně koketují a existují už i první prototypy. Na zadní straně patentovaného telefonu je vidět duální zadní fotoaparát se senzory uspořádanými vertikálně a LED bleskem mezi nimi. Čtečka otisků prstů není také nikde k zahlédnutí, takže asi bude také integrovaná v displeji.

Samozřejmě hlavní pozornost na sebe strhává solární panel, který pokrývá většinu zadní strany telefonu. Zajímavostí je, že je tenčí než vystupující čočka zadního fotoaparátu. A díky tomuto panelu by teoreticky mělo být možné dobíjet telefon pomocí slunečních paprsků, i když reálná účinnost tohoto řešení je dost nejistá. V minulosti si s podobným konceptem pohrávali i jiní výrobci, ale do výroby se tyto modely nikdy nedostaly. Ani úspěšné potvrzení patentu Xiaomi neznamená, že tento design telefonu někdy spatří světlo světa, ale každopádně se jedná o velmi zajímavou kuriozitu.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.