Souboj o prvenství s uvedením 64 Mpix telefonu nabírá na obrátkách a zdálo, že první nakonec představí podobný model Realme. Minulý týden totiž s velkou pompou oznámili na 8. srpna oficiální tiskovou konferenci, kde tento nový kousek plánovali předvést. To si ale samozřejmě rivalové nedali za rámeček a tak včera Redmi vytáhli trumf s vlastní představovačkou naplánovanou shodou okolností na 7. srpen, aby konkurenci o jediný den překonali.

Tyto informace byly sdíleny na Twitteru a samozřejmě se z nich nedá mnoho vyčíst, protože na obrázku je jen závěrka fotoaparátu a text „Images of the Future“. Z drobného doprovodného textu se však dá vyvodit, že se s největší pravděpodobností nebude jednat o reálné vydání nového telefonu, ale jen s ním spojených mobilních foto-technologií. Podle „leakstera“ IceUniverse by se samotný telefon měl dostat na trh v průběhu srpna, takže se i na představovačce za pár dní dozvíme konkrétní detaily. Na druhou stranu i tisková konference Realme bude mít na programu jen demo představení prototypu nebo jen 64 Mpix technologií, takže si hoši nemají co vyčítat.

Přehnané nadšení ze 64 Mpix fotoaparátů navíc není možná zcela na místě, protože slova o revolučním kroku jsou podle všeho velmi přehnaní. Nové senzory totiž budou opět využívat Pixel Binning podobně jako minulá generace 48 Mpix. V tomto případě bude kombinovat čtveřici pixelů a výsledkem pak budou fotografie v 16 Mpix rozlišení. Pomoci by to mělo výrazně pro focení v horších světelných podmínkách, ale revoluce se konat nebude.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.