Že by se už pomalu začalo blýskat na lepší časy i ohebným telefonům ? Samsung už veřejně vyhlásil připravenost svého Galaxy Fold a můžeme jen doufat, že se jim podařilo vyladit masivní nedostatky prvních kusů. Huawei a jejich Mate X by se už pomalu také konečně mohl dostat k zákazníkům, protože by měl být oficiálně představen během chystané Huawei Developer Conference. Do reálného prodeje by pak šel v průběhu září a kvůli velmi složité výrobě půjde o velmi kusově omezené prodeje.

Původně měl být Huawei Mate X vypuštěn do mobilní arény v červnu letošního roku, ale po fiasku Galaxy Fold zařadili i v Číně zpátečku a raději ještě na telefonu zapracovali. Ten teď má už všechny potřebné čínské certifikace, takže pro domácí trh je zcela připraven. Mate X má na rozdíl od konkurence speciální „Falcon Wing Design“ a po rozložení tak mezi částmi displeje není žádná viditelná mezera. Podle tvůrců se kloub skládá až ze 100 speciálních patentovaných komponent.

V rozloženém stavu by měl mít Huawei Mate X velký 8-palcový displej s rozlišením 2480 x 2200 pixelů, poměrem stran 8:7.1 a velmi tenkými rámečky. Ve složeném stavu se pak z něj stane telefon se dvěma displeji, jedna strana má 6,6-palce s rozlišením 2480 x 1148 pixelů a poměrem 19.5:9, druhá pak 6,38-palce s rozlišením 2480 x 892 pixelů a poměrem stran 25:9. Futuristické.

Výkon pak bude zajišťovat procesor Kirin 980 spolu s 8 GB RAM a 512 GB paměti a vše poběží na systému EMUI 9.1.1 založeném na Android 9 Pie. Telefon bude dual SIM (nano), ale jen jedna z karet bude podporovat 5G sítě, díky integrovanému modemu Balong 5000. Fotografie obstará trojice senzorů, které pracují i jako selfie, jedná se o 40 Mpix + 16 Mpix ultra-wide + 8 Mpix telefoto, vše v koprodukci s firmou Leica. Nemůže chybět ani NFC, dual GPS, Bluetooth 5.0 a další. Baterie bude dvojitá a plná kapacita 4500 mAh vypadá zajímavě a doufejme bude stačit. Technologií SuperCharge pak telefon dobijete závratnou rychlostí, 55W nabíječka zvládne 85% jen za 30 minut.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.