V posledních několika letech jsme si od čínského giganta Huawei zvykli na každoroční sestavu vlajkové řady „P“, která vždy zahrnuje základní model, Pro verzi a Lite variantu. Poslední generací jsou výborné Huawei P30, P30 Pro a P30 Lite a většina fanoušků už se pomalu začíná těšit na P40, který by měl dorazit jako obvykle někdy kolem března. Podle posledních zpráv je ale vysoce pravděpodobné, že se firma pokusí rozšířit nabídku o zcela nové řady telefonu, nebo se možná jedná o kompletní přeznačení dosavadních modelů. Což by sice bylo pro zákazníka lehce zmatečné, ale nemůžeme tuto možnost zcela vyloučit.

Na britském úřadu duševního vlastnictví (UK Intellectual Property Office) se totiž objevila žádost firmy o Huawei o zaregistrování obchodních známek v podobě názvů P300, P400 a P500. Jedná se o žádost v kategorii Class 9 s popisem „chytré telefony, mobilní telefony, tablety“, takže je poměrně jasné o co se jedná. Značka nikdy v minulosti nevyužila pojmenování řady P ve stovkových intervalech, takže jde evidentně o něco zcela nového. Může se jednat o zbrusu nové řady telefonů a dá se velmi těžko odhadovat, do jaké sféry by mohly mířit.

Může se však klidně jednat i o přeznačení zavedené trojice standard-Pro-Lite ve prospěch číselných variant, v čemž by se nějaká logika dala najít. Na druhou stranu firma registrovala název Huawei P40 už během října 2017 a když už jsme u toho, tak i Mate 30 v červenci 2018. S největší pravděpodobností se tak letos dočkáme klasických označení kousků řady „P“ a nové názvosloví je buď plánováno do budoucna, nebo bude přiřazeno ke zcela novým telefonním modelům značky.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.