Veletrh China Joy je v čínské Šanghaji už v plném proudu a v prostoru New International Expo Center se to hemží novinkami od velkých jmen mobilního trhu. Xiaomi samozřejmě mezi vystavovateli nemohou chybět, ale jejich hlavní novinkou tentokrát není telefon. Nejvíce pozornosti zaslouženě přitáhla nová verze jejich herního notebooku na stánku Intelu a podle zveřejněných specifikací se bude jednat o pořádné herní „dělo“.

Designově bude notebook navazovat na minulou generaci, takže vzhledově se ničeho nového moc nedočkáme. Ale vnitřnosti budou pořádně překopané a nabídnou pořádnou porci výkonu. Procesorem bude Intel Core i7-9750H, doplněný 16 GB RAM a 512 GB SSD PCIe diskem, takže základ je opravdu solidní. Displej je také herní s obnovovací frekvencí 144 Hz a 72 % NTSC gamutem. Zobrazení a herní výkon zajistí výkonná nVIDIA RTX 2060, která nabízí i moderní technologii ray tracing akceleraci zajišťující opravdu masivní nárůst vizuální kvality. Podporuje ji sice zatím jen hrstka her, ale jejich počet do budoucna samozřejmě výrazně poroste.

Dalším zásadním vylepšením by mělo být nové chlazení a řešení odvodu tepla, ale Xiaomi zatím neodhalili konkrétní detaily. Oficiální představení nového herního notebooku Xiaomi je naplánováno na zítřek a vypuštění na trh by pak mělo velmi brzy následovat. Budeme velmi zvědavi na nastavenou cenu, protože i když asi nepůjde o nic extra levného, tak notebooky této řady stále patřily mezi ty levnější na trhu. A nová verze doufejme bude opět v tomto nastaveném trendu pokračovat.