Od vlajkových modelů značky Huawei se obecně očekává jen to nejlepší, zejména ohledně fotografických kvalit, protože už nějakou dobu jejich modely okupují první příčku prestižního DxOMarku. A podzimní vydání Huawei Mate 30 a Mate 30 Pro bude první vlajkovou lodí představenou po celé nešťastné kauze obchodní války a embarga, takže všichni určitě budou zvědaví, jak se čínský gigant vytáhne. A dnes se nám dostala do rukou informace o údajném foto vybavení hlavního modelu Huawei Mate 30 Pro a kombinace 40 Mpix + 40 Mpix + 8 Mpix senzorů vypadá velmi zajímavě.

Podle těchto zpráv by hlavní 40 Mpix senzor měl být s 1/1.5” velikostí a světelností v rozmezí f/1.4 – f/1.6. Dále pak rozložení pixelů RYYB a Cine Lens technologii. Druhým senzorem by pak byl opět 40 Mpix kousek, ale tentokrát ultra-wide se 120º úhlem záběru a světelností f/1.7 opět spolu s technologií Cine Lens. Třetím do party by pak byl 8 Mpix telefoto senzor s 5x zoomem. Podle všeho by také měly senzory být tzv. „SuperSensing“, což je termín, se kterým jsme se setkali u P30 a P30 Pro. Tato technologie znamená, že speciální SuperSpectrum senzor pracuje spolu s ISP procesoru Kirin 980 a výsledkem je až o 40% vyšší zachycení světla, z čehož pak pramení skvělé výsledky těchto telefonů v horších světelných podmínkách.

Zbytek odhadovaného vybavení ř ady Huawei Mate 30 zahrnuje třeba procesor Kirin 985 s verzí disponující 5G modemem, super rychlé 55W rychlo-nabíjení a 10W oboustranné bezdrátové nabíjení. Některé zdroje také spekulují o použití vlastního systému Huawei, ale osobně očekávám opět příklon ke klasickému Androidu. Představení nových telefonů se všeobecně očekává někdy v říjnu s dostupností základní verze v listopadu a 5G modelu v prosinci. Určitě opět nepůjde o zrovna levné kousky, ale to se u těch nejšpičkovějších bohužel dá očekávat.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.