Značka Nubia patří k tomu nejúspěšnějšímu z portfolia giganta ZTE a u mnoha kusům je fajnšmekrům líto, že nejsou oficiálně k dispozici na našem trhu. Zejména herní kousky jsou opravdu povedené a poslední generace Nubia Red Magic 3 se prodává jako housky na krámě, protože patří mezi nejvýkonnější telefony na trhu. Dnes si ale vezmeme na paškál jiný model, konkrétně velmi očekávanou Nubia Z20 jako nástupce populární Z18.

This slideshow requires JavaScript.

Ohledně tohoto modelu koluje po internetu celá řádka spekulací a zasvěcených informací, spolu s prvními velmi podařenými snímky z jeho fotoaparátu. Včera se už ale Nubia Z20 objevila na čínském certifikačním úřadu TENAA, takže můžeme potvrdit některé specifikace už napevno. A hlavní zajímavostí bude bezesporu použití duálního displeje, hlavní bude 6,42-palcový OLED s FullHD+ rozlišením a poměrem stran 19.5:9 doplněný o menší 5,1-palcový panel OLED na zádech se stejným rozlišením a poměrem stran. Nubia se evidentně v konceptu duálních displejů zhlédla, protože u ostatních výrobců se jedná vyloženě o rarity.

Další specifikace zahrnují zbrusu nový procesor Snapdragon 855 Plus, 12 GB RAM a 512 GB vnitřní paměti, ale tentokrát bude chybět microSD slot. Hlavní fotoaparát bude trojitý s hlavním 48 Mpix senzorem a o ostatních senzorech není známého prozatím nic. Jednou z možností je ale to, že vypsaný 16 Mpix selfie bude v realitě jedním ze zadních, protože z prvních snímků to vypadá, že na přední straně žádná selfie kamerka nebude. Baterie bude 4000 mAh kapacitu s podporou rychlo-nabíjení, systémem pak bude Android 9 Pie. Přesné datum vydání zatím nebylo upřesněno stejně jako cena, takže si musíme počkat.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.