V minulém měsíci se společnost Vivo účastnila veletrhu MWC v Šanghaji, kde představila svůj telefon Vivo iQOO Pro 5G a také technologii rychlého nabíjení Vivo Super FlashCharge. V té době se předpokládalo, že telefon s podporou 5G by se na trhu mohl objevit až někdy v průběhu září/septembra. Ovšem podle informací na čínském Weibo a prvních teaserů se tento přístroj dostane na trh už v průběhu příštího měsíce.

Přestože na veletrhu byli zástupci Vivo na slovo skoupí a o Vivo iQOO Pro 5G toho moc neřekli, ze snímků na Weibo můžeme leccos vyčíst. Hlavně tedy o designu telefonu. Fotky jsou sice hodně tmavé, ale přesto si lze povšimnout, že vzhled je dost podobný původnímu iQOO přístroji. Po drobné úpravě obrázku v editoru vyleze ze tmy zadní fotoaparát. Ten by měl být trojitý. Vertikální modul kamery je uložen v levém horním rohu zadního panelu. Rozlišení jednotlivých snímačů není známo.

Dále se očekává, že telefon bude osazen procesorem Snapdragon 855 Plus. Podle všeho bude k dispozici více paměťových verzí, kdy nejvyšší by měla mít 12 GB RAM. Podle toho, že na MWC byla společně s telefonem představena i technologie rychlého nabíjení, je možné, že ji zde najdeme. To však není potvrzeno. Není také potvrzen přesný termín uvedení telefonu. Odhadovaná cena nejnižší paměťové verze by se mohl točit kolem 4498 jüanů, což je v přepočtu zhruba 654 dolarů.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.