Hobby létání s drony už je nějaký ten pátek na seznamu velmi oblíbených kratochvílí a samozřejmě je jedním z hlavních důvodů i masivní pád cen. Na něm mají velký podíl ultra levné modely čínské provenience, které sice nepatří k těm nejvýkonnějším nebo nejlépe vybaveným, ale zase nabídnout fantastickou cenu a často i překvapivé vybavení či funkce. A dnes pro vás máme jeden takový miniaturní skládací selfie dron GoolRC T49 v akci na e-shopu Tomtop za parádních 15 dolarů.

S podobnou cenou toho člověk opravdu moc neočekává, ale upřímně řečeno GoolRC T49 vás výčtem parametrů asi hodně překvapí. Pro začátek nabídne 720p kamerku s Wi-Fi FPV přenosem, 6-osý gyroskop, headless režim, udržení letové hladiny pomocí barometru, vzlet/přistání pomocí jediného tlačítka a dokonce i základní plastové dálkové ovládáním v balení. Ano, dosah je pouze kolem 30 metrů a 250 mAh baterie vydrží zhruba na 5 minut letu, ale za ty peníze ? Jedná se navíc o skutečně kapesní skládací model s váhou jen 36 g, takže pro začátečníka jako dělané.

A v bleskových prodejích na e-shopu Tomtop je momentálně tento kapesní skládací dron GoolRC T49 jen za 14.99 dolarů, takže se ještě s velkou rezervou vyhnete všem celním a daňovým doplatkům i při doručení přímo z Číny. S podobnou cenovkou se jedná opravdu o velmi zajímavý kousek k vyzkoušení, co říkáte ?