Květnová představovačka telefonů Honor 20 a Honor 20 Pro byla obestřena smíšenými pocity mnoha fanoušků. Telefony jsou to bezesporu výborné s dobrým poměrem cena/výkon. Bylo tu zde jedno veliké ALE… Mnozí potenciální kupci měli obavy z jejich koupě, protože v té době jela na plné obrátky obchodní válka mezi Spojenými státy a Čínou, potažmo společností Huawei. Nebylo tedy jisté, zda vydané telefony budou mít do budoucna podporu v rámci aktualizací. Nebylo také jisté, zda se telefony z Číny podívají i na další trhy.

Zejména postup na globální trhy u modelu Honor 20 Pro zaznamenal slušné zpoždění. Sice příslib toho, že se dostane na evropský trh tu byl, ale termín byl značně nejistý. Naštěstí se, doufejme, podařilo překonat všechny potíže a telefon vyráží do Evropy. V Rusku by se měl začít prodávat 2. srpna/augusta a ve Velké Británii dokonce o den dříve, tedy 1. srpna/augusta. Na prodeje na britském trhu je připraven Carphone Warehouse. Telefon bude nabízen v barvách Phantom Black a Phantom Blue.

Jeho cena je ve Velké Británii stanovena na 549 liber, což je v přepočtu zhruba 15364 Kč. A to je určitě dobrá cena. Ovšem je také ohlášeno, že následně se Honor 20 v Pro verzi dostane i na český trh. Přesný termín zahájení prodejů u nás zatím není znám. A dokonce není známá ani cena, za jakou půjde přístroj na české pulty. Každopádně dostanete telefon s 6,26 palcovým displejem s rozlišením 2340×1080 pixelů, procesorem Kirin 980, zadním fotoaparátem se čtyřmi snímači, 4000 mAh baterií a operačním systémem Android Pie s nadstavbou Magic UI 2.1.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.