Společnost Xiaomi zatím vypustila do světa pouze jeden telefon s podporou 5G sítí. Je jím Xiaomi Mi Mix 3 5G. Ten byl oficiálně představen na letošním veletrhu MWC v Barceloně. Ovšem je veřejným tajemstvím, že je v přípravách jeho letošní nástupce Mi Mix 4. Nu a protože se na stránkách certifikačního úřadu objevil tajemný telefon Xiaomi 5G, začíná se spekulovat o tom, že by mohlo jít právě o Mi Mix 4.

Ve výpisu Tenaa má telefon Xiaomi 5G kódové označení M1908F1XE. A protože v současné době jsou všechny telefony s podporou 5G vlajkovými loděmi, mohlo by to ještě podpořit stávající spekulace. Mi Mix 4 rozhodně bude poslední letošní vlajkovou lodí společnosti Xiaomi. Ovšem na druhou stranu zatím nepadla ani zmínka o tom, že by Mi Mix 4 měl mít podporu 5G sítí. I když… Podíváme-li se lehce do minulosti a vzpomeneme na slova CEO Xiaomi, Leie Juna, kdy tvrdil, že společnost chystá na druhou polovinu roku 2019 přístroj s podporou 5G, mohlo by být jasno.

K tomu ještě připočtěme, že řada Mi Mix vždy využívala top model procesoru společnosti Qualcomm. Chystaný Mix 4 by tak mohl být osazen buď čipsetem Snapdragon 855, nebo dokonce novinkovým Snapdragonem 855 Plus. A přidejme ještě jednu informaci, která by naši spekulaci mohla podpořit. V březnu/marci 2017 byla vydaná verze Mi Mix 2S, která měla kódové označení M1803D5XE. Porovnáme-li toto značení s tím, které je momentálně uvedeno na Tenaa, je víc než jisté, že půjde o přístroj z řady Mi Mix.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.