Huawei údajně na letošek chystá dva nové procesory Kirin
4.5 (90%) 2 votes

Přestože a nebo právě proto, že americké sankce zasáhly společnost Huawei na citlivých místech, nechystá se zavřít krám. Pracuje na přípravě nových telefonů a v rámci soběstačnosti v oblasti procesorů připravuje také další nové čipsety. Jejich top procesorem je aktuálně Kirin 980, který je postaven na 7nm výrobní technologii. Na stejné technologii je založen také Kirin 810. Ten byl představen poměrně nedávno a už se také objevil v několika nových telefonech společnosti.

Obecně by se však dalo říci, že dlouhodobou strategií společnosti Huawei jsou nemalé investice do výzkumu a vývoje. Výsledkem by i letos měl být vývoj nových čipsetů HiSilicon, které budou konkurovat procesorům americké společnosti Qualcomm. Podle japonského zdroje a informací na čínské síti by se letos měly objevit na trhu dva novinkové procesory Kirin, které by měly patřit mezi vlajkové lodi. To by mohlo znamenat, že produkce a využití vlastních procesorů bude mít i do budoucna vzrůstající tendenci.

Kromě špičkového čipsetu Kirin 985, který by měl být poprvé použit v přístroji Huawei Mate 30, bychom se měli dočkat i další novinky. Druhý čipset by měl mít integrovaný modem 5G. V současnosti mají telefony s podporou 5G externí modem. Například Kirin 980 využívá externí modem Balong 5000. V souvislosti s tím vyvstává otázka, proč například už ohlášený Kirin 985 nemá integrovaný modem 5G. Podle některých tipařů je důvodem právě prvotní uvolnění procesoru Kirin 985 v telefonech Mate 30 a až pak bude představen procesor s integrovaným modemem 5G.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.