Herní telefon Black Shark 2 Pro bude oficiálně představen 30. července/júla. Ovšem navzdory tomu jej už nyní lze zarezervovat na několika prodejních platformách. Mnozí hráči z řad fanoušků jej mají v hledáčku, a to zejména proto, že bude osazen procesorem Snapdragon 855 Plus. Stane se tak druhým telefonem s tímto novinkovým čipsetem, hned po přístroji Asus ROG Phone 2, který je už vydán.

A právě procesor Snapdragon 855 Plus je to, oč tu běží. Už v případě ROG Phone 2 zaujal svým solidním výkonem. A protože i Black Shark 2 Pro prošel testy Antutu, můžeme si udělat obrázek o jeho výkonu. Syntetickými testy Antutu byla testována verze s 12 GB RAM a 256 GB interní paměti. Na čínském Weibo jsou dokonce k vidění výsledky těchto testů, kdy verze Pro nasbírala úcty hodných 405598 bodů. To je o téměř 30000 bodů více, než získal původní Black Shark 2. Hlavní podíl na tomto vysokém skóre má výkon GPU.

Kromě toho bylo vydáno i lehce infantilní video, které by mělo odkazovat na skvělý výkon chystaného herního telefonu Black Shark a především na procesor Snapdragon 855 Plus. Z videa lze také určitým způsobem odvodit vzhled čelního panelu telefonu. Ten je dosti podobný jeho předchůdci. Přestože to není potvrzeno, očekává se, že displej bude mít vyšší obnovovací frekvenci. Tímto by se mohl nový Black Shark stát úspěšným konkurentem ostatním herním strojům. Zejména novinkovému ROG Phone 2, který je aktuálně králem v tomto segmentu.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.