Včera se dočkali všichni fanoušci značky Honor, kteří bylo zvědavi na dlouho očekávanou chytrou televizi Honor Smart Screen, o které zástupci firmy v předstihu hovořili jen v revolučních superlativech. Na konferenci GMIC 2019 v Guangzhou se včera poprvé představila světu a prezident mateřského Huawei Zhao Ming ji také náležitě vychválil. Revolučního se na tomto modelu najde poměrně hodně a do prodeje by se televize měla dostat někdy na začátku srpna. Bohužel se však prozatím stále hovoří jen o domácím čínském trhu a mezinárodní dostupnost je tak ve hvězdách.

Honor Smart Screen bude vybavena zbrusu novým čipem Hongjun 818, na kterém se HiSilicon opravdu vyřádili. Čip je vybaven opravdu nejmodernějšími optimalizacemi a technologiemi pro vylepšení obrazu, ať už se bavíme o dynamické kompenzaci snímku (MEMC), HDR, super-segmentaci (SR), potlačení šumu (NR), dynamickému vylepšení kontrastu (DCI) nebo automatické kontrole barev (ACM). A mnoho dalších zkratek co často neřeknou nic ani odborníkům.

Honor Smart Screen

Hrubý výkon čipu bude také záviděníhodný, podporuje dekódování videa v 8K@30fps a 4K@120fps rozlišení, nebo v oblasti grafiky okamžité dekódování 64 Mpix snímku. Multi-taskingový přístup do paměti a pokročilé nastavení kontroly využití pamětí by údajně mělo přinést až 50 % nárůst výkonu oproti srovnatelné současné špičkové konkurenci. Podobně pokročilé technologie budou i ve zvukové kategorii a třeba díky funkci sound field expansion dostane zákazník zdání prostorového zvuku se vším všudy. Další doplňky jako automatické korekce hlasitosti nebo vylepšení dialogůj jsou jen třešničkou na dortu.

Kromě specializovaného TV čipu Hongjun 818 bude Honor Smart Screen mít i výsuvnou AI kamerku s integrovaným NPU čipem HiSilicon pro potřeby umělé inteligence. Samozřejmostí pak bude odemykání rozpoznáním obličeje, podpora video hovorů a další pokročilé funkce pro chytrou domácnost. A paranoik jistě ocení i výsuvnost kamerky, takže vás nemůže automaticky špehovat.

Honor Smart Screen

 

Cena nové chytré TV Honor Smart Screen prozatím nebyla zveřejněna a budeme tak muset počkat až na srpnový termín uvedení na trh. Zajímavostí je i to, že mateřský Huawei pošle na trh vlastní novou televizi s podobnými parametry až v září, takže Honor dostane nepatrný náskok k ohromení zákaznictva.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.