Na mobilním trhu jsou procesorové karty rozdány momentálně poměrně jednoznačně, kdy dominanci Snapdragonů od Qualcommu narušují jen samostatné kategorie vlastních čipů výrobců, ať už jde o Kiriny od Huawei, Exynos od Samsungu nebo Apple Axx od Applu. Taiwanský Mediatek je dlouhodobě odsouzen do role producenta low-end a maximálně midrange čipů, ale možná se i jim blýská na lepší časy. Na 30. července totiž svolali tiskovou konferenci, na které hodlají představit novou specializovanou herní platformu s procesory Helio G (G samozřejmě jako Gaming). A prvním v řadě by se měl již brzy stát Helio G90.

Nikdo z konkurence se totiž prozatím nepokusil poslat na trh specializovaný čip právě pro hraní a vždy jen využívají lehce upravené varianty svých špičkových mainstreamových procesorů. Ale hlad po herních telefonech se stále zvyšuje a na trh tak proudí specializované herní kusy z řad jako je Xiaomi Black Shark, Nubia Red Magic nebo ASUS ROG Phone. Takže proč se nevrhnout na pole neorané s procesorem optimalizovaným právě na hraní ?

Pokusy o dodatečné akcelerační technologie jako GPU Turbo od Huawei, Hyper Boost od Oppo nebo Game Turbo od Xiaomi už jsou na trhu nějaký ten pátek a podle posledních zpráv plánuje i Qualcomm přijít s vlastní verzí v podobě Adreno Turbo. Mediatek to ale podle všeho bere opravdu zgruntu a řada Helio G bude specializovanými optimalizacemi a technologiemi přetékat. Můžeme tak čekat extra nízkou odezvu a výrazně vylepšený grafický výkon, i když na konkrétní data a čísla budeme muset ještě chvíli počkat. Helio G90 už je ale připraveno do akce a na trh se dostane jen za pár dní, takže budeme držet palce, protože více konkurence v zatuchlém rybníčku nikdy neuškodí.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.