Společnost HMD Global, která stojí za produkcí telefonů Nokia, má poměrně rozsáhlé portfolio s přístroji napříč všemi třídami. Snad jediné, do čeho se ještě nepustili je přístroj s vysunovacím modulem předního fotoaparátu. Ovšem pokud jsou nejčerstvější zprávy aspoň z poloviny pravdivé, mohli bychom se dočkat i pop-up kamery. Měl by jí být vybaven model Nokia 8.2, který by měl svým způsoben navazovat na loňský telefon Nokia 8.1, nebo chcete-li Nokia X7.

Zprávu o přípravě Nokia 8.2 sdílel na svém twitterovém účtu známý tipař Ishan Agarwal. Podle něj půjde o telefon střední třídy. Přední vysunovací kamera by měla mít rozlišení 32 MPix a měla by mít podobnou konstrukci jakou známe například u telefonů Vivo nebo Oppo. Agarwal dále uvádí, že chytaný Nokia přístroj poběží na Android Q. Nu a vzhledem k tomu, že stabilní verze Android Q by měla být spuštěna někdy koncem srpna/augusta, dříve se nové Nokie nedočkáme.

Tipař dále poznamenal, že chystaný telefon by měl mít 8 GB RAM a 256 GB interního úložiště. Pokud ano, půjde zřejmě o jednu z paměťových verzí tohoto modelu. S nejvyšší pravděpodobností budou existovat také verze s menší RAM i menší vnitřní pamětí. A samozřejmě musíme brát v potaz, že tyto informace zatím nejsou ničím podloženy. Spekuluje se totiž i o tom, že HMD Global chystá na třetí kvartál letošního roku dva 5G přístroje. Jedním z nich by mohla být údajně Nokia 8.2.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.