Společnost Motorola uvedla na severoamerický trh telefon Moto E6. Zvěsti o tomto přístroji se objevily už letos na jaře. V té době tipaři avizovali, že půjde o nejlevnější telefon společnosti. V podstatě se není čemu divit, protože modelová řada Moto E zahrnuje zařízení s nižšími parametry, kterým je přizpůsobena také cena.

Jednou větou by se o Moto E6 dalo říct, že má nevýrazný design, postarší procesor a vyjímatelnou baterii. Telefon prostě vypadá tak trochu tuctově, a to hlavně díky tlustým rámečkům po bocích displeje a masivní bradě. Horní rámeček taky není žádný drobek. Obrazovka jako taková má úhlopříčku 5,5 palce s rozlišením HD+ Max Vision. Poměr stran je 18:9. Nad displejem najdeme 5 MPix kameru.

Další specifikace sice ničím neoslní, ale korespondují s tím, že jde skutečně o low-endový stroj. Lehce zastaralý procesor Snapdragon 435 z roku 2016 doplnily 2 GB RAM a 16 GB interního úložiště. Vnitřní paměť lze dále rozšířit až na 256 GB. Baterie má kapacitu 3000 mAh, což v kombinaci s použitým čipsetem není příliš efektivní. Akumulátor lze vyjmout, nabíjení probíhá přes MicroUSB, výkon nabíječky je 5 W. Nesmíme ještě zapomenout na zadní 13 MPix fotoaparát se světelností f/2.0, PDAF a LED bleskem. Operačním systémem je Android Pie. Moto E6 se bude prodávat za 149,99 dolarů a zatím je k dispozici pouze v USA. Později se dostane i na další trhy.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.