Řada telefonů Lenovo K byla svého času populární, protože se jednalo o cenově dostupné přístroje. Podobně na tom je i řada Z, jejíž poslední zástupce, Lenovo Z6, byl vydán poměrně nedávno. To se však už nedá říci o telefonech „káčkové“ série. Poslední model Lenovo K9 se objevil loni a od té doby se po telefonech s označením K slehla zem. To by se mělo nyní změnit, protože do prodeje by se měl chystat Lenovo K11, který je také uveden na seznamu Android Enterprise.

A vzhledem k tomu, že je Lenovo K11 zalistován i na stránkách jednoho prodejce ve Spojených arabských emirátech, můžeme si udělat představu o jeho parametrech, designu a také ceně. Očekává se, že uvedení telefonu proběhne bez většího rozruchu, protože se jedná o zařízení základní úrovně. K11 má 6,2 palcový displej s kapkovitým výřezem. Jako procesor je zde použit osmi jádrový Helio P22, který doplní 4 GB RAM a 64 GB interního úložiště.

Baterie má kapacitu 3300 mAh. Zadní fotoaparát je trojitý. Dva snímače jsou uloženy do jednoho vertikálního modulu a pod nimi je uložen třetí senzor. Primární snímač by měl mít rozlišení 12 MPix, rozlišení dalších dvou není známo. Totéž platí i pro přední kameru. Na zadním panelu najdeme i snímač otisků prstů. Operačním systémem je Android Pie. Na stránkách prodejce je uvedena cena 599 dirhamů, což jsou v přepočtu zhruba 163 dolary. Prodeje telefonu však ještě nezačaly.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.