Na vlajkové modely řady Huawei Mate 30 si sice ještě notnou chvíli počkáme, protože budou představeny až na podzim, ale spekulace o jejich výbavě a vychytávkách už jedou na plné obrátky. A dnes se na světlo dostala díky oblíbenému čínskému „leaksterovi“ ze sociální sítě Weibo i informace o tom, že by tyto chystané telefony měly dostat hlavní duální „master“ senzory zadního fotoaparátu. Tyto senzory by údajně měly být z řady Sony IMX600 a speciálně vyvíjené a upravené ve spolupráci přímo Sony a Huawei. Mělo by se jednat o 40+ Mpix kousky s 1/1.7-palcovou a 1/1.5-palcovou velikostí.

Z minulých informací zasvěcených zdrojů také víme, že by zadní fotoaparáty měly být uspořádány v kruhovém designu a podle všeho se dočkáme minimálně tří a možná i čtyř zadních senzorů fotoaparátů spolu s LED bleskem. Tyto rozdíly budou pravděpodobně mezi Mate 30 a Mate 30 Pro verzemi telefonů, ale hardwarový vnitřní základ by podle všeho měl být stejný. Tedy nová generace procesorů Kirin 985 vyráběná druhou generací TSMC 7nm EUV litografie a ačkoliv se jedná nativně o 4G čip, tak bude kompatibilní i s přídavným 5G modem modulem. Dále by telefony měly dostat 4200 mAh kapacity baterie spolu s ultra-rychlým 55W nabíjením.

This slideshow requires JavaScript.

Navzdory modernímu trendu se Huawei u řady Mate 30 s největší pravděpodobností přidrží starého osvědčeného vykousnutí displeje a podle prvních snímků ochranným skel ze serveru IceUniverse k tomuto modelu půjde o poměrně široký výřez. Do něj se tak vejde nejen selfie kamerka, ale i další speciální senzory na Face ID a ToF senzory pro rozšířenou podporou AR/VR. Oficiálně by se podle prvních odhadů řada Mate 30 měla představit možná už v září letošního roku a jako obvykle půjde o naprosto špičkový telefon za poměrně velmi vysokou cenu.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.