Obchodní válka mezi Huawei a USA způsobila obří problémy i pod-značce Honor, protože samotné vypuknutí embarga se v podstatě překrývalo s oficiálním představením novinkových modelů Honor 20 a Honor 20 Pro. Kvůli přetrvávající nejistotě ohledně budoucnosti byla firma nucena jejich globální dostupnost posunout a tak Honor 20 nedávno dorazil na globální mezinárodní trhy s pořádným zpožděním. A Pro verze byla doposud dostupná jen v Číně a Indii, takže fanoušci už se pomalu začínali obávat, že na mezinárodní vydání nakonec ani nedojde. Naštěstí se obávali zbytečně.

Honor už totiž oficiálně představil Honor 20 Pro na tiskové konferenci v Moskvě a na ruský trh by měl telefon oficiálně dorazit už 2. srpna. Následovat by pak měla další vlna s konkrétně vyjmenovanými zeměmi a světe div se, Česká republika je na tomto seznamu druhé vlny také. Oficiálně sice ještě nemáme přesné datum, ale dá se očekávat, že půjde o zpoždění v řádu dnů, maximálně několika týdnů od ruského data vydání. Ruská cena za tento telefon se bude v přepočtu pohybovat kolem 500 euro, což je zhruba na stejné úrovni, na jaké jsme měli možnost Honor 20 Pro vidět při prvotní květnové londýnské představovačce.

A Honor 20 Pro je bezesporu zajímavým modelem, speciálně s ohledem na nastavenou cenu. Telefon totiž patří k naprosté špičce v oblasti fotografie a výkon čtyř zadních fotoaparátů stačil v testu benchmarku DxOMark na parádních 111 bodů. Půjde také o pořádného fešáka s 6,26-palcovým IPS displejem s moderním designovým „průstřelem“ displeje pro selfie kamerku, procesorem Kirin 980 nebo čtečkou otisků prstů integrovanou v bočním tlačítku. Uvidíme na kolik se cena telefonu vyšplhá na našem trhu, protože základní Honor 20 se dočkal ohledně původním předpokladům dokonce i slevy.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.