Telefon Xiaomi Mi 6 byl vydán na jaře 2017. Ve své době patřil díky výborným parametrům a procesoru Snapdragon 835 k špičkovým telefonům. A ostudu neudělá ani v dnešní době. Při uvedení běžel na operačním systému Android 7.1.1 Nougat s nadstavbou MIUI 8. Nu a protože společnost Xiaomi myslí na uživatele svých zařízení, postupně aktualizovala Mi 6 na Android 8.1 Oreo a nyní dostává druhou velkou aktualizaci na Android Pie.

V dubnu/apríli letošního roku dostal Xiaomi Mi 6 globální beta verzi Android Pie. Po dostatečném odladění bety je nyní k distribuci připravena stabilní verze systému a také MIUI ve verzi 10.4.1.0. Zároveň se jedná o globální verzi. Update má velikost 1,6 GB. Je šířen via OTA a jako vždy platí, že distribuce probíhá postupně, takže bude chvíli trvat než se dostane na všechna zařízení. Pokud jste však nedočkaví, můžete si aktualizaci nainstalovat ručně. Odkaz pro stažení update najdete na stránkách XDA Developers, kde je také návod k instalaci.

O aktualizace na Android Pie však nečekejte nějaké výrazné vizuální změny. Mi 6 totiž stále běží na MIUI 10. Tato verze nadstavby byla dosud založena na Android 8.1 Oreo s aktualizací bude stát nad Android Pie. Vše nové se tedy bude odehrávat na bázi operačního systému. Společnost aktualizuje MIUI jednou ročně, takže Mi 6 by měl v budoucnu dostat nadstavbu ve verzi MIUI 11 a dokonce i MIUI 12, a to bez ohledu na verzi Androidu.