Společnost Vivo hlásí, že na konci tohoto měsíce uvede nový telefon. Ten by měl spadat do střední třídy a podle všeho bude jeho obchodní název Vivo Z5. V podstatě by mělo jít o mírně upravenou verzi modelu Z5X. A protože chystaný telefon už prošel certifikací Tenaa, známe jeho hlavní specifikace.

Vivo Z5 by měl podle Tenaa mít 6,38 palcový AMOLED displej s rozlišením 2340×1080 pixelů. Je pravděpodobné, že do displeje bude integrován snímač otisků prstů. Na postu procesoru bychom měli najít Snapdragon 712. Doplnit by jej mělo 6/8 GB RAM a 64/128 GB vnitřního úložiště. Telefon poběží na systému Android Pie. Zadní fotoaparát by měly tvořit tři snímače, kdy jeden z nich bude mít 48 MPix. Sekundární senzor bude mít 8 MPix a bude fungovat jako ultraširoký objektiv. Poslední snímač by měl mít rozlišení 2 MPix. Přední kamera by měla mít 32 MPix.

Nově je potvrzeno, že chystaný telefon bude mít baterii s kapacitou 4500 mAh a ta by měla dostat podporu rychlého nabíjení s výkonem 22,5 W. Na čínském Weibo se kromě teaserů potvrzujících výše zmíněné parametry objevila také fotka s ukázkou rychlého nabíjení. Telefon bude představen 31. července/júla a do prodeje půjdou tři barevné varianty, jmenovitě černá, fialová a bílá.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.