Vivo NEX první generace byl jedním z prvních modelů, který byl opravdovým pionýrem maximalizace užitné plochy displeje telefonu a rozhodně posunul full-screen trend kupředu. Na podobném konceptu sice pracovala celá řada konkurenčních značek, ale bylo to právě Vivo, které poprvé výrazně okrájelo displejové rámečky a nabídlo plnou plochu s výsuvným modulem selfie kamerky. A revoluce by se možná mohla konat i v další generaci, alespoň tomu nasvědčují první zveřejněné snímky chystaného Vivo NEX 3.

Asi se ptáte, kam se poděla druhá generace, protože skok rovnou na NEX 3 na první pohled nedává žádný smysl. Podle všeho ale Vivo pokládá speciální verzi Vivo NEX Dual Display jako prvotního nástupce a další tak přijde na řadu opravdu až Vivo NEX 3. A první snímky skleněného panelu tohoto telefonu pochází z poměrně velmi důvěryhodného zdroje serveru IceUniverse, takže se nejedná o jen tak nějaké fanouškovské přání. Na snímku níže můžete vidět opravdu extrémní zakřivení hran hran telefonu na obou stranách, což v podstatě zcela eliminuje rámečky.

Iluze maximálního displeje bude údajně skoro dokonalá, protože i horní a dolní rámečky budou minimalizovány a samozřejmě telefon disponovat žádným vykousnutím, výřezem nebo „průstřelem“. Vivo tak s největší pravděpodobností opět zůstane u starého dobrého výsuvného modulu pro selfie kamerku. A protože už jsou k dispozici podobné první opravdové snímky komponent, tak je možná vydání tohoto kousku blíže, než si myslíme. A Vivo NEX 3 by mohlo opět zamíchat designovými trendy roku 2019, takže budeme velmi zvědavi na výsledný produkt.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.